Setomaad külastamas

14. mail toimus PRIA toel kooli õppekäik Setomaale. Külastasime Vasla külas asuvat Vana-Sõrmuse mahetalu, kus oma majapidamise põlises pruulikojas valmistatakse puhtast Setomaa loodusest korjatud marjadest, ürtidest ja õuntest väekaid jooke. Lahke pererahvas pakkus proovimiseks erinevaid mahlu ja käsitööna valminud limonaade, julgemad ja osavamad villisid ka ise jooke pudelisse ning said need kodustele külakostiks kaasa võtta. Pärast lühikest bussisõitu ootas meid ekskursioon Värska Mineraalvee tehases. Maitsesime ligi 500 meetri sügavuselt pärinevat mineraalvett ja jälgisime, kuidas targad masinad teevad pliiatsipikkusest toorikust suured veepudelid. Maitsva koolilõuna sõime Värska Gümnaasiumis, kust leidsime ka veeteemalise õppekäiguga hästi sobiva seinakella. Päeva lõpetas laevasõit päikselisel Värska Lahel. Tagasi Varstusse jõudes tõttasid tublimad veel pallitrenni. Oli vahva päev!