Põnev päev pealinnas

Teise veerandi väga tegus esimene koolinädal lõppes Varstu koolipere õppereisiga meie riigi pealinna.

Hommikupoolik möödus Kumu kunstimuuseumis, kus kõik õpilased osalesid kooliastmete kaupa huvitavates õppeprogrammides. Lisaks teoreetilistele teadmistele eesti kunstist said lapsed ka ise disaini alal kätt proovida.

Seejärel tervitas meid Toompeal Võrumaalt pärit Riigikogu liige Anti Allas. Pärast lühikest vestlust Riigikogu Valges saalis ja maitsvat lõunat jagunes koolipere kaheks. 6.-9. klassi õpilased jäid põhjalikumalt tutvuma Riigikogu töö ja hoonega ning 1.-5. klassi lapsed põrutasid mööda Pikka jalga otsejoones Eesti Noorsooteatrisse. Sealses Nukuteatrimuuseumis viis tore giid Laura meid maagilisse maailma ja tutvustas erinevaid viise nukuteatri tegemisel. Kõik lapsed said ka ise nukunäitlemist proovida. Selgus, et etendust vaadata on oluliselt lihtsam, kui seda ise teha.

Päeva lõpus veel põgus poepeatus ja bussirattad pöördusidki koduse Võrumaa poole. Aitäh, Kumu kunstimuuseum ja Nukuteatrimuuseum! Aitäh, Anti Allas! Oli üks uusi teadmisi täis tore päev!