Aasta tõusev täht 2022 - meie Laura Kirke!

Rõuge vallavanem Britt Vahter ja volikogu esimees Mati Kuklane andsid  23. veebruari õhtul Rõuge rahvamajas üle Rõuge valla 2022. aasta tunnustused erinevates kategooriates. Võime rõõmu tunda, sest Laura Kirke Varstu Kooli 9. kl pälvis tiitli - aasta tõusev täht 2022.

Kirke on ülimalt soe, kuid tagasihoidlik noor. Vaikselt nokitsedes on ta suutnud sulesabast luua imelisi sõnu nii värsside kui ka lugudena. Ühtlasi on Kirke Varstu noorte- ja koolielus olnud alati väga toetav ja teistega arvestav.
    Temas on rohkem peidus kui pealtnäha paistab. Ta kannab südames oma kodukohta ja juuri, tuues oma perekonda alati lugudesse sisse. Viimsel ajal on ta peale Varstu tegutsenud väga aktiivselt kogu Rõuge vallas üldisemalt ja liikunud üha rohkem enda mugavustsoonist väljapoole.
    Kirke on tõusev täht, sest viimasel aastal ta:
    - kandideeris Rõuge Noortevolikokku ja asus aseesimehe kohale;
    - osales Võrumaa Arenduskeskuse Vunki mano! Akadeemia Teaduspäeval ja esitas auditooriumile enda teadustööd "Punaku talu lugu inspireeritud kahest kirjavahetusest";
    - on varem osalenud Tartu 2024 noorteprogrammis;
    - on pälvinud VABAMU ja SA Eesti Ajaloomuuseumi kaks eripreemiat HTM-i ning Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi vabariikliku ajalooalaste uurimistööde võistlusel;
    - on saavutanud esikoha vabariiklikul raamatute arvustamise konkursil Ulakass 7.–9. klasside arvestuses ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi eripreemia;
    - tema käes on Võru maakonna emakeeleolümpiaadi kolmas koht;
    - ta oli Rõuge-Jõgeva õpilasmalevas väga aktiivne ja eeskujulik noor, kes esines julgelt ka enda luulekavaga;
    Kirke on alati positiivselt ja eeskujulikult õppimises silma paistnud õppimisega;
    Kirke on noor, kelle peale võib alati kindel olla.

Palju-palju õnne ja säramist Laura Kirkele kogu koolipere poolt!