Tüdrukute nädal Varstu Koolis

6.-12. märtsini toimus Varstu Koolis tüdrukute tööde ja mängude väärtustamise nädal, mille raames oli võimalik osaleda erinevate töötubade tegevuses, kohtuda põnevate inimestega ning omandada eluks vajalikke oskusi.

Nädal algas küpsetamise õpitoaga, milles valmistati kohaliku kondiitri Daisy juhendamisel šokolaaditrühvleid.

Juuksur-stilisti tööst ja soengute hooldamise kunstist rääkis Võrumaa staarjuuksur Taso Vahl.

Nädala lõpus toimus kohtumine vilistlase Jane Saluoruga, kes on Varstu Keskkooli kuldmedalist, ERRi korrespondent, üliõpilane, tervisesportlane ja BodyPump treener. Jane rääkis kooliaja võimalustest enda arendamisel, karjäärivalikutest, ajakirjanikutööst ning tervisespordist.

Nädala jooksul toimus ilukonkurss 3.-4. kl tüdrukutele ja küsitluse „Poisid tüdrukutest“ kokkuvõtte tegemine.
    Tütarlapselikuma riietusega jäid silma Älis, Kerly, Laura Kirke, Karmen ja Mari-Eliisa.
    Kenamad soengud olid Kristiine-Eliisel, Dagnijal ja Karinil.
    Meeldivama käitumisega  tüdrukutest nimetati Marianni, Sigritit, Emmat, Marikat ja Airinit.

Tore üritus lõpetati ühise kommisöömisega.

Tegevust rahastatakse projekti “Kultuurpärandi väärtustamine läbi kitarriõppe ja ühistegevuste” raames, mis on LEADER meetmest rahastatud kaheaastane tegevuskava, mida viivad ellu Varstu Noorteklubi Kõgõkogo koostöös Tsolgo Arendusühinguga.
    Vaata pilte