Lastega AHHAA-s

Naistepäeva hommikul vuras terve bussitäis algklasside õpilasi Tartu poole.  Ootusärevus oli suur, terve  pika päeva sai koolimajast eemal veeta. Pärast riiete vahetamist toimus kiire instrueerimine ja juba oligi käes šokolaadi valmistamise õpituba. Varstu kokandusring oli eriti põnevil, kuna lisaks koolis ühiselt valmistatud toitudele sai katsetada midagi päris uut - teha ise šokolaadi. Alguses kuulati ja vaadati, kust tulevad ained, millest maiustus koosneb. Siis said kõik grupid oma lauale köögikaalu, millega tuli mõõta õiges koguses kakaopulbrit, tuhksuhkrut ja kakaovõid ja pärast sulatamist kokku segada. Maitsestamiseks kasutati mandlipuru või julgemad ka tšillit. Pärast läksid šokolaadid külmikusse tahenema ja lapsed keskuse atraktsioone katsetama. Lemmikuks oli enda üles tõmbamine ja peapööritust tekitav sild ja  keerutamistünn. Veekardin ahvatles nii mõnegi enne bussisõitu ennast märjaks tegema.  Matemaatikatundides õpitut sai katsetada poes ja oligi aega hakata Varstu poole tagasi sõitma. Oli tore päev.
    Koostöös toimuvat noorsootöö arendamist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.
    Õpetaja Pille
    Vaata pilte