Üheskoos "Tagurpidi torni" vaatamas

Kolmapäeval, 28. septembril, külastasid Varstu Kooli 5.-9. klassi õpilased Sänna Kultuurimõisa ning said näha selle aasta kevadel kinolinadele jõudnud filmi „Tagurpidi torn“.

Kui enne kinolinastuse algust kipitas nii mõndagi noort eelarvamus, et väljakuulutatud lastefilmina võib seanss osutuda venivalt igavaks, siis juba esimeste minutite jooksul sai selgeks, et "Tagurpidi torn" kavatseb hoida vaatajaid oma haardes kuni viimaste ekraanil jooksvate kaadriteni. Seda tõendasid värvikalt õpilaste üllatanud ohked, põlglikud turtsumised, kergendatud naerukatked ja ehmunud hüüded, mis kohe kuidagi vaka alla jääda ei tihanud ning alatasa kas siis ruumi ühest või teisest otsast õhku paiskusid.

Pärast pisikest pausi ning puhkust sellest suurest tunnete virvarrist, mis vaatajal filmi jooksul endas tuli läbi elada, ootas ees kohtumine menuka noortekirjaniku ning ühtlasi „Tagurpidi torni“ stsenaristi Aidi Vallikuga, kes avas nähtust tahke, mis esimesel vaatamisel kohe silma ei jäänudki. Nõnda sai tegelaste motiivide ning linateose peenemategi nüansside mõistmine täielikuks.
    Laura Kirke 9. kl