Hubane teepäev koolis

Neljapäeval, 9. veebruaril, õhkus juba hommikust peale käsitööklassist meeldivalt magusat hõngu, mis agaralt end jälitama kutsus. Neljanda tunni ajal oligi võimalus kolmeteistkümnest  kuivatatud ravimtaimest pakatava ruumi poole sammuda, sedakorda siis 1.-3. klassi lastel. Järgnevate tundi ajal avanes säherdune võimalus 4.-6. klassi ja 7.-9. klassi õpilastel.

Peagi kutsusid ahvatlevad lõhnad kodust kaasa võetud kruusiga erinevaid teesid mekkima. Nõnda kulgeski teetunni mõnusaim osa ning päädis sellega, et igaüks pidi paberilehele kirjutama maitsvama tee nime. Ettearvatult võitis kõigis kolmes astmes ülekaalukalt piparmünditee ning nüüd võibki tõdeda:
    Varstu Kooli lemmiktee on piparmünditee!
    Laura Kirke