Võromaa, Võromaa, kõkõ ilosamp sa....

...... ja ka meie oma kodune võru keel, mida eriliselt palju sai kuulda novembrikuu esimesel nädalal koolirahva mitmetes tegemistes.

Koostöös Hargla laste ja õpetajatega toimusid noorematele klassidele üksteisel külaskäimised, milles kõlasid võrukeelsed etteasted.

Terve nädala vältel sai osaleda äraarvamiste ja mõistatuste lahendamises ja kuna osalejate arv oli nõnda suur, tuli võitjad lausa loosida. Auhinnaks Võru Instituudi poolt välja antud lasteraamatud.

Isegi suur võistulaulmine sai maha peetud, milles kõige rohkem vaatajate-kuulajate hääli kogusid 9. kl hõbekõrid, kuid kellest sugugi kaugele maha ei jäänud klass nooremad.

Vanemates klassides korraldatud veebiviktoriinis saadi teada, kes on juudahopõn, mis seen on tatisiin või kuidas kõlaks eesti keelde tõlgituna Vahtsõliina. Parimateks võru keele tundjateks osutusid Jessica, Sten, Lauri Siiman, Angelos ja Rainar.

Mis aga kõige tähtsam, igaüks, kes vähegi mõistis, kõneles terve nädala ainult võru keeles.

Ehk sai ka leitud vastus küsimusele Kon um tuu lump, kon kunna umma?.