Kooliaia renoveerimine on alanud

Viimastel päevadel on Varstu kooli ümbruses nähtud suurt päikesekollast masinat ringi müttamas. Käsil on kooliaia renoveerimistööd. Väljakuulutatud väikehanke võitis firma Varstu AK OÜ ja töid teostab kooli vilistlane Aivar Adamson.

See, kui kooliaed oli maakooli lahutamatu osa, ei olegi nii väga kauge minevik. Korraldati isegi kooliaedade konkursse, kus Varstu kool mitmel korral eriliselt silma paistis. Taasiseseisvumise järel hakkasid koolide katseaiad erinevatel põhjustel tasapisi hääbuma. Tänu kauaaegse kooli aedniku Ene Laube kuldsete käte ja südamega tehtud tööle haljendas Varstu kooli aed veel kümmekond aastat tagasi õitsva oaasina. Soovime väärtustada traditsioone ja taastada kooli aia selle endises ilus. Plaanis on ilu- ja tarbeaed, igal klassil õppimise perioodiks oma tootsipeenrad ehk katseaia ala, rajada uus viljapuuaia osa, ehitada õuesõppeklass ja mitmefunktsionaalne suveköögiga paviljon. Kooli katseaia rajamise eesmärk on mitmekesistada õpikeskkonda ja -tegevusi, et lapsed saaksid võimaluse vahetuks taimemaailma kogemiseks ning aias koos- ja isetegemiseks, aga ka soov saada kooli köögile maitserohelise ja -nüansside rikastust. Nii nagu katseaedadele iseloomulik, näeme huvitava eesmärgina ka liigilise mitmekesisuse taotlemist. See kevad on kooliaia põhiplaani kujundamise ja esimese etapi kevad. Tänaste mõtete teostamiseks arvestame vähemalt kolme aastaga.